Wilder: Fury’i şampiyon olarak görmüyorum

0
1061

“Boksu bilen insanlar o gece Deontay Wilder gibi olmadığımı biliyorlar. O gece zombiydim.

Deontay Wilder, Tyson Fury’ye kaybettiği gece “bir şeylerin yanlış olduğunu olduğunu” itiraf etti ve tekrar ringe çıkma isteğime kimse şaşırmamalı dedi.

Tyson Fury, ikinci karşılaşmada Wilder’ı iki kez yere serdi ve yedinci rauntta durdurarak WBC ağır sıklet şampiyonu oldu. İki isimin ekim ayında tekrar ringe çıkmaları bekleniyor.

Wilder konuştuğu bir podcast yayınında şunları dile getirdi: “Benim gözümde Fury şampiyon değil.Henüz şampiyon değil çünkü hala bir maçımız daha var.”

Deontay Wilder’ın Fury rövanşında giydiği ve kaybetmesine sebebiyet verdiğini iddia ettiği kıyafet

Wilder vücut dilinin yanlış olduğu konusunda ısrar etti: “Maskemi çıkardığımda, yaptığım şeyler.Çok uzun zamandır bu sporun içindeyim, uzun zamandır bu sporu yapıyorum, bu yüzden insanlar otomatik olarak nasıl olduğumu biliyorlar. Boksu bilen insanlar o gece Deontay Wilder gibi olmadığımı biliyorlar. O gece zombiydim.”

“”Kendimde değildim. Kendimi bir zombi gibi hissettim.”

“Hala düşünüyorum. Olanlara inanamıyorum. Bazı şeyleri çözmeye çalışıyorum.”

Wilder daha önce onun ring yürüyüş kıyafetinin 18 kilo ağırlığında olduğunu, bacaklarını yorduğunu ve onun kaybetmesine katkıda bulunduğunu iddia etti.

Ringe çıktığı 43 karşılaşmada yenilgi yüzü görmemiş Amerikalı, bütün zamanların en sert yumruklarına sahip boksörlerden biri olarak görülüyor ve yakın zamanda Fury ile üçüncü bir maça çıkmayı planlıyor.

Wilder:” Hiçkimse şaşırmamalı.Ben olduğum kişiyim.”

“Neden istemeyeyim ki?”

“O, ben olmadığımı biliyor. Ben, o olmadığımı biliyorum. O gerçek Deontay Wilder değildi, bir sorun vardı.”

“Ateşte daha fazla benzin var. Bu bardağı taşıran son damla.”

IBF, WBA ve WBO ağır sıklet dünya şampiyonu Anthony Joshua, WBC kemeri sahibi Fury ile Kubrat Pulev’e karşı ünvanlarını başarıyla savunduktan sonra tartışmasız ağır sıklet dünya şampiyonluğu karşılaşması gerçekleştirmeyi umuyor.

Wilder’in yenilgisinin ardından baş antrenörü Jay Deas, diğer eğitmen Mark Breland’ın ringe havlu atma kararıyla aynı fikirde olmadığını söyledi.

Wilder ekibi hakkında şunları söyledi: “Bir sürü insana ulaştık ama dikkatli olmalısın. Bazı insanlar reklam ister.”

“Getirdiğim iki kişi var.”

“Takımımı düzene sokacağım ve üçüncü karşılaşma için oyun planımızı ilerleteceğiz.”

“Herkes senin sahip olduklarını istiyor, ama onlar senin kadar çok çalışıp fedakarlık yapmak istemiyorlar. İnsanlar kıskanıyor.Bu da çıkarım yapmam gereken şeylerden biri.”

“Hayatta kazandığından fazlasını kaybedersin. Bazı insanlar bir kayıptan nasıl ayağa kalkacaklarını bilmiyorlar. İnsanlar nasıl kalktıklarını görmek için birinin kaybettiğini görmek isterler. Ringde kaybettim ama hayatta kazanıyorum.”