Whyte uyardı: Chisora, USYK için ‘kötü’

0
571

Dillian Whyte; Oleksandr USYK, Derek Chisora ile ringe çıkarsa kötü bir sürprizle karşılaşabilir!

“Ona direkt olarak söylüyorum, Derek’i hafife alma.”

Dillian Whyte, Oleksandr USYK’i ikinci ağır sıklet maçında rakip olarak Derek Chisora’yı seçerse “kötü bir sürprizle” karşılaşacağı konusunda uyardı.

Ukraynalı yıldız, Chazz Witherspoon karşısında hakemin araya girip maçı durdurmasıyla bölümdeki ilk çıkışını yapmıştı ve şimdi İngiltere’de Chisora ile çarpışmayı düşünüyor.

WBO federasyonunda zorunlu rakip olan USYK, yıl sonunda Anthony Joshua’ya karşı potansiyel bir dünya şampiyonluk mücadelesini riske atıyor ve Whyte, Chisora’nın eski kruvazör kralının karnesini test edeceğine inanıyor.

Whyte Sky Sports’a şunları söyledi: “O (USYK) Derek’i alt edebileceğine düşünüyor, ama Eğer Derek formdaysa, ki eminim öyle olacak, kötü bir sürprizle karşılaşacak ve eğer kazanırsa zor bir gece olacak.”

“Ona direkt olarak söylüyorum, Derek’i hafife alma. Eğer formdaysa ve motive olmuşsa, sana zorluk çıkaracaktır. Ciddi zorluklar.”

Chisora USYK’i yenebilir mi diye sorduğumuzda Whyte şöyle dedi: “Tabii ki yüzde 100, ve ben de onu destekliyorum, çünkü Usyk Chazz Witherspoon ile mücadele etti.”

“Tamam USYK ona karşı üstünlük sağlamıştı ve ringde etrafında dolaşmıştı, onu durdurmadan önce bir milyon yumruk vurdu ve Chazz Witherspoon temelde bu mücadeleden önce emekli olmuştu.”

Joshua, bir sonraki mücadelesinde IBF’nin zorunlu rakibi Kubrat Pulev ile karşılaşacak ve organizatör Eddie Hearn, USYK’in WBO, IBF ve WBA şampiyonuyla karşılaşmayı beklerken Chisora ile ringe çıkmayı kabul edeceğini umuyor.

Hearn, Sky Sports’a” 28 Mart’ta USYK ve Chisora’nın aynı ringi paylaşmasını umuyoruz ” dedi.”Dillian Whyte muhtemelen Alexander Povetkin’e karşı Nisan sonunda, Mayıs başında ve sonra Joshua, Pulev’e karşı Mayıs sonunda, Haziran başında.”