Whyte, Fury ya da Wilder’ı beklememeli

0
249

Eddie Hearn; “Dillian Whyte’ın zorunlu WBC ünvan mücadelesinin ertelenmesi için hiçbir neden yok.”

“Dürüst olmak gerekirse, bunun ertelenmesi için bir neden göremiyorum, çünkü Fury’nin bu yıl ringe çıkma olasılığı hala yüksek.”

Sky Sports’a konuşan Eddie Hearn; Dillian Whyte’ın WBC ağır siklet şampiyonluğu için vereceği zorunlu mücadelenin Şubat 2021’den sonraya ertelenmesi için ‘hiçbir neden’ olmadığını söyledi.

Whyte, şu anda Deontay Wilder ve Tyson Fury arasında gerçekleşecek ünvan koruma mücadelesi sonrasında WBC kemerine karşı garanti bir atış kazanmış durumda.

Koronavirüs salgını sebebiyle Fury v Wilder karşılaşmasının bu yaz gerçekleşmesi planını suya düşürdü, karşılaşmanın Ekim ayına kadar çekilmesi muhtemel ve Hearn Whyte’nin kazanan için daha uzun süre beklemesi gerektiğini düşünmüyor.

“Bence her şey duruma bağlı.”

“Dillian Whyte Şubat 2021’de zorunlu rakip durumunda.Dürüst olmak gerekirse, bunun ertelenmesi için bir neden göremiyorum çünkü Fury bu yıl hala ringe çıkabilir. Böyle şeylerle ilgili bir sorun görmüyorum.

Yeniden yapılan programa göre 4 Temmuz’da Alexander Povetkin’le yüzleşmeye hazırlanan Whyte, Wilder’in rövanş hakkından faydalanmasını ‘gülünç’ olarak nitelendirdi.

Whyte; “Bence Tyson Fury her alanda ondan daha iyi.”

“Şu an son 12-15 yılda değiştiremediği neyi değiştirecek? Hiçbirşey, hiçbir şeyi değiştiremeyecek.”