USYK: AJ yada Fury, ikisini de istiyorum

0
314

Oleksandr USYK, Anthony Joshua ve Tyson Fury karşısında dünya ağır sıklet şampiyonluklarını kazanma sözü verdi.

USYK, Dünya Boks Süper Serisi’ni kazanarak tartışmasız kruvazör siklet şampiyonu oldu ve birleşik kral Joshua’ya ya da kemerini yeni kazanan WBC şampiyonu Fury’ye meydan okumaktan çekinmiyor.

Ukraynalı, WBO’da Anthony Joshua için zorunlu rakip konumunda bulunuyor.

Anthony Joshua şu an WBA, IBF ve WBO şampiyonluk unvanlarını elinde tutuyor

USYK’e bütün ağır sıklet kemerlerini kazanma hedefi sorulduğunda; “üzerinde oldukça çalışıyorum” dedi.

USYK; “Düşündüğüm en son şey kimin kiminle karşılaşacağı.Tahminim yok.”

Ukraynalı süperstar ağır sıklete yükseldikten sonra WBO federasyonunda Joshua’ya karşı zorunlu meydan okuyan olarak konumlandırıldı ancak USYK ünvan karşılaşmasını beklemeye hazır değildi.

33 yaşındaki boksör ağır sıklette ilk karşılaşmasında Chazz Witherspoon’a karşı 7.rauntta durdurma sonucunda kazandıktan sonra biceps sakatlığı yaşamıştı ve son dönemde de dirseğinde yaşadığı problemler neticesinde baya zorluk yaşadı. USYK, Chisora ile karşılaşıp yeteneklerini keskinleştirmek istiyor.

USYK; “Aktif kalmam gerekiyor. Boks yapmaya ihtiyacım var” dedi. “Mesleğiniz pasifse, bu iyi değildir. Eğer aktif kalırsanız, bu çok iyi olur. Bu benim aktif mesleğim.”

Promotör Eddie Hearn, yıl sonundan önce Joshua ve Fury arasında tartışmasız dünya ağır siklet şampiyonluğu mücadelesi gerçekleştirmeye hevesli ancak USYK’in ekibi, önce Olimpiyat altın madalyalı boksöre meydan okumaya kararlı.

USYK’in menajeri Egis Klimas Sky Sports’a verdiği demeçte; “Şu anda Chisora’ya karşı kazanmamız gerekiyor, ondan sonra WBO için zorunlu mücadelenin gerçekleşmesi gerekiyor” dedi.

“Anthony’nin de bu karşılaşmayı istediğine inanıyorum. İyi boksörler iyi boksörlerle karşılaşmak istiyor. Anthony, Oleksandr’da iyi bir meydan okuma görüyor ve oraya gitmek istiyor. Herkes USYK’in Anthony’e problem yaratacağını söylüyor, ancak Anthony tam tersine inanıyor, bu yüzden daha güçlü olduğunu göstermek istiyor.”

“İngiltere’de mantıklı olurdu.İngiltere’den bir boksör ve Ukrayna’dan bir boksörle Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek mantıklı olmaz. İngiltere’deki taraftarlar USYK’i tanıyorlar.”