Tyson’ın Joshua aşkı!

1
177

Anthony Joshua, Tyson Fury’nin kendisini rasgele arayarak seni nakavt edeceğim dediğini söyledi.

AJ, Tyson Fury’nin 2012 Olimpiyat şampiyonuna “kendisini nakavt” edeceğini söylemek için rastgele telefon ettiğini açıkladı.

AJ;”O ilginç bir karakter.”
“Tyson beni telefonla rasgele bir şekilde aradı ve biraz güler gibi oluyor, ben de biraz güler gibi oluyorum.” “Sonrasında seni nakavt edeceğim diyorum, o da kes sesini ben seni nakavt edeceğim diyor.”

“Sadece ben ve Tyson, tamamen saygıyla beraber fakat biz savaşan erkekleriz.”

O ve Fury arkadaş olup olmadığı sorulduğunda, Joshua hızlı bir şekilde cevap verdi: “arkadaş değiliz, arkadaş değiliz, arkadaş değiliz ama orada karşılıklı bir saygı var, ben o adama saygı duyuyorum, o işini yapıyor.”

Ve bu yıl Ruiz’e karşı ilk profesyonel yenilgisini alan Joshua, bir gün Çingene Kral lakaplı Fury ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Joshua; “O 12 yaşında dövüşmeye başladı, ben 18 yaşında başladım. Daha öncesinde başka bir şey yapmadım.”

“Ben yerel alanda biraz futbol oynadım ama boksa gelince, kalbimin bağlı olduğu yer, bu sporu seviyorum ve bir gün onunla karşılaşmayı isterim.”

“Meksikalı Ruiz Jr 1 Haziran’da Madison Square Garden-New York’ta bütün dünyayı şoke etti ve 7.raundda Joshua’yı nakavt ederek WBA, WBO, IBF, IBO kemerlerini ele geçirdi.”

Rövanş karşılaşması 7 Aralıkta gerçekleşecek ve Fury rövanş maçı ilk maç gibi gerçekleşirse Joshua’nın boks kariyerinden vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi.

Tyson;”Eğer Andy Ruiz Jr’ı rövanşta yenemezsen dünyadaki diğer iyi ağır sıkletlere karşı, Tyson Fury ya da Deontay Wilder’a hiçbir şey yapamazsın.”

“Eğer Andy Ruiz Jr’yi rövanşta yenemezse, o biter, BİTTİ, iyi geceler, güle güle.

“Rövanşda Ruiz’i yenemezse, emekli olması gerekiyor – bu kadar basit, unut gitsin, kötü bir iş olarak bırak.”

Ancak Joshua, “Fury’nin ne zaman emekli olacağını söylemeye hakkı olmadığını çünkü boksa başladığında orada olmadığını söyleyerek karşılık verdi.”

“O konuşan kim? Ne zaman bırakmam gerektiğini söylemek için boksa başlamamda yardım etti mi? Benden başka kimse ne zaman bırakacağımı söyleyemez.”

 

1 YORUM