Rus nakavt makinesi AJ için geliyor

0
441

Arslanbek Makhmudov Anthony Joshua ile çarpışma rotasında olabilir! Rus boksör amatörde Anthony Joshua’yı yenen Mihai Nistor’u devirmişti.

Arslanbek Makhmudov, Rusya’nın son ağır sıklet boksörü olarak korkunç bir ün kazanıyor ve ‘Aslan’ lakaplı boksör Anthony Joshua’ya karşı gelecekteki bir mücadeleyi hedef alabilir.

30 yaşındaki, 2011 Avrupa Şampiyonası’nda Anthony Joshua’yı durduran ve aynı zamanda İtalyan Guido Vianello’yu vahşice mağlup eden Romen Mihai Nistor’u durdururken amatör saflarda yıkıcı gücünü göstermişti.

Kanada’da profesyonel kariyerine başlayan ‘Aslan’ lakaplı Makhmudov, 10 rakibini de nakavt ederek dünya şampiyonluğuna doğru hızlı yükselişini sürdürüyor.

Neden Kanada’da dövüşmeyi seçtiniz?

“Kariyerimi Kanada’da başladım, çünkü arkadaşım bana boks için iyi bir yer olduğunu söyledi. Burada iyi bir takımım, iyi bir koçum, iyi bir organizatörüm var. Kanadalı taraftarlar özeller.Benim gibi insanlar.”

Aralık ayında Samuel Peter’ın nakavtından memnun oldunuz mu?

“Harika bir dövüştü. Samuel Peter iyi bir boksör. Yarım yıl önce, bu adam Hughie Fury’le oldukça yakın bir karşılaşma çıkardı.”

“Her dövüşte gücümü gösteriyorum, en iyi yumruklarımı atıyorum ve neler yapabileceğimi gösteriyorum.”

Mihai Nistor’a karşı kazandığın galibiyet hakkında ne hatırlıyorsun?

“Dört ya da beş yıl önceydi. Amatörde Joshua’ya karşı kazandı değil mi? WSB’de ona karşı kazandım, yarı profesyonel gibiydi. Karşılaşma boyunca indirmek için aparkat denedim ve son dakikada bunu yapabildim.”

Anthony Joshua’dan etkilendiniz mi?

“Evet, Joshua’ya saygı duyuyorum. İyi bir boksör, iyi bir insan, onu beğeniyorum.”

İngiltere’de dövüşmeyi düşünür müsün?

“İyi bir anlaşmam varsa ve organizatörüm bana söylerse, büyük bir dövüş için ve herhangi bir rakip için hazırım.”

Gelecekte Joshua ile karşılaşır mısın?

“Joshua hala şampiyonsa, onunla iyi bir anlaşma yaparsam, sorun değil, gelirim.”

Dünya şampiyonluğunu kazanmak için kendine bir hedef belirledin mi?

“Emin değilim ama sanırım yakında olacak. Sanırım bir ya da iki yıl sonra, dünya şampiyonluğu için ringe çıkmaya çalışacağım, belki daha erken.Düşünüyorum.”