Resmen Açıklandı! USYK, Chisora ile karşılaşacak

0
239

Kruvazör sıklette bütün kemerleri kazanıp “tartışmasız” şampiyon olduktan sonra ağır sıklete yükselen Ukrayna’lı P4P boksör ağır sıklette ikinci karşılaşmasında 23 Mayısta Londra’da Derek Chisora ile karşılaşacak.

Ağır sıklete yükseldikten sonra ilk karşılaşmasını Chazz Witherspoon’la yapan ve rakibini oldukça yıpratarak 7.rauntta maçtan çekilmesini sağlayarak kazanan USYK, 23 Mayıs’ta Londra’da The O2 Arena’da Derek Chisora ile ringi paylaşacak.

Anthony Joshua’nın elinde tuttuğu WBO ünvanı için zorunlu rakip konumunda bulunan Oleksandr USYK, bu karşılaşmayla birlikte bu konumunu riske atıyor. Eğer USYK bu karşılaşmayı kaybederse zorunlu rakip durumu sona erer.

Daha önce Sky Sports’a konuşan USYK’in menajeri bu karşılaşmayla birlikte Joshua maçı öncesinde kendilerini test etmek istediklerini belirtmişti. Bu açıdan bakıldığında da Derek Chisora, USYK için iyi bir test olacak, özellikle zorlusundan.

Agit Kabayel yenilgisi sonrasında emekli olup olmayacağı oldukça tartışılan İngiliz veteran boksör Chisora, sonrasında Artur Szpilka ve David Price gibi iki boksörü de nakavtla yenerek hala atabilecek kurşunu olduğunu göstermişti.

WBO tarafında “zorunlu rakip” konumunda bulunan ve Anthony Joshua’yla karşılaşma hayali olan Ukraynalı star boksör bu karşılaşmada göstereceği performansla ağır sıklette kendisine birçok kapının tamamen açılmasını sağlayabilir.

Boks fundemental’ı oldukça yüksek, kusursuz ring hakimiyeti olan,hızlı ellere, ayaklara sahip, rakibine arka arkaya çıkardığı kombine yumruklarla bunaltıp pes ettiren, ayak hareketleriyle ringde boks yaparken bir yandan da dans edebilecek kadar yetenekli olan USYK ağır sıklete yeni bir heyecan getirebilir. Tabiki ilk olarak veteran boksör Chisora’yı geçmek şartıyla.

Olimpiyat altın madalyalı ve tartışmasız kruvazör sıklet şampiyonu olan USYK ağır sıklete başarılı bir giriş yaptıktan sonra Ağır sıklet dünya şampiyonluğundan başka bir şey düşünmediğini belirtmişti.

Chazz Witherspoon’a karşı kazandıktan hemen sonra USYK, Andy Ruiz Jr ve Joshua hakkında şunları söylemişti; “Onlarla savaşmaya hazırım.”