Povetkin Whyte’ı brutal nakavt etti

0
570

Ünvan karşılaşması öncesi son durak niteliğinde olan eleme karşılaşmasında Dillian Whyte’la karşı karşıya gelen tecrübeli boksör Aleksandr Povetkin rakibini brutal nakavt etmeyi başardı.

İngiltere’nin Brentwood kentinde ana kart karşılaşmasında Dillian Whyte’la Rus veteran boksör Aleksandr Povetkin karşı karşıya geldi.Bu karşılaşma ünvan karşılaşması öncesinde eleme maçı niteliğindeydi.

Karşılaşmaya iki boksör de oldukça temkinli başladı.İngiliz boksör Whyte rakibi Povetkin’e jabler çıkarıp uzakta tutmaya çalışsa da Povetkin sürekli vücuda vuruşlar yaparak rakibine yıpratıcı vuruşlar isabet ettirdi.

Dördüncü rauntta üstünlüğü tamamen ele alan Whyte tecrübeli boksör Aleksandr Povetkin’e kombine yumruklar çıkarıp isabetli kroşe vuruşlarla iki defa yere sermeyi başardı.Povetkin bu iki knockdown pozisyonu sonrasında hayatta kalmayı başardı.

Özellikle dördüncü rauntta iki defa yeri gören Povetkin için maçın uzun ömürlü olup olmayacağı tartışılırken beşinci rauntun hemen başında rakibine çıkardığı sol jab sonrasında isabet ettirdiği ani ve güçlü aparkatla rakibini vahşi bir şekilde nakavt etmeyi başardı ve bütün boks severlere ve otoritelere büyük bir şok yaşattı.

Bu karşılaşma kazananı Tyson Fury – Deontay Wilder kazananıyla zorunlu olarak ünvan koruma mücadelesinde karşılaşmaya hak kazanacaktı.Joshua yenilgisi sonrasında üst üste 11 kez kazanan Dillian Whyte, bu gece Aleksandr Povetkin karşısında brutal nakavt olarak büyük bir fırsatı tepti.

41 yaşında olmasından ötürü oldukça hafife alınan ve emekliliği konuşulan veteran Rus boksör Aleksandr ‘Sasha’ Povetkin bu gece iki knockdown sonrasında harika bir geri dönüşe imza atarak hala atacağı bir kurşunu olduğunu ve asla hafife alınmaması gerektiğini gösterdi.