Povetkin ve Hunter yenişemediler

0
437

Anthony Joshua – Andy Ruiz Jr gecesinde veteran Rus boksör Alexander Povetkin’le ringe çıkan Michael Hunter 12.raunt sonunda hakem puanlaması sonucunda yenişemediler.

Kruvazör sıkletten ağır sıklete yükselen ve gösterdiği performansla herkesi kendisine hayran bırakan Michael Hunter, Alexander Povetkin’le hakemlerin puanlaması sonucunda berabere kaldı.Bir hakem 115-113 Hunter’a bir hakem 115-113 Povetkin’e bir hakem de 114-114 berabere puanlayınca maç beraberlikte sonuçlandı.

Yumrukların çarpıştığı, kırışmanın bol olduğu, iki boksörün de dönem dönem birbirlerine üstünlük sağladığı karşılaşma izleyenlerde oldukça heyecan yarattı.

Amerikalı Hunter maça etkili başlayan taraf oldu.Maça oldukça agresif bir giriş yapan Hunter, rakibine ilk rauntta nefes alma şansı tanımadı.Çıkardığı jablerle Povetkin’e oldukça zorlu anlar yaşattı.

İkinci raunta da etkili başlayan Hunter bir pozisyonda çıkardığı direktle Povetkin’i şaşırtmayı başardı.Povetkin ikinci rauntun bitimine saniyeler kala çıkardığı sol kroşeyle Hunter’ı çenesinden yakalamayı başardı.

5.raunt maçın kırılma noktasıydı.Tecrübeli Rus boksör Hunter’a arka arkaya çıkardığı sol kroşelerle iplere sıkıştırmayı başardı ve neredeyse yıkma noktasına geldi ancak raunt sonu Amerika’lı boksörün imdadına yetişti.Povetkin ayağına gelen fırsatı değerlendiremedi.

Kendisinden 9 yaş genç Hunter’a karşı zaman zaman zorlu anlar yaşayan Povetkin gösterdiği performansla hala ağır sıklet için büyük bir tehdit olduğunu kanıtladı.Amerikalı Hunter’da yıkılma noktasına geldiği karşılaşmada Povetkin gibi bir boksöre karşı zorlu anlar yaşasa da ayakta kalarak önemli bir testi geçmeyi başardı.