Kell Brook kazanarak geri döndü

0
413

Bir yıldan uzun bir süredir ringlerden uzak olan Kell Brook, bu gece Sheffield’da karşılaştığı Mark DeLuca’yı nakavtla yenerek galibiyetle geri dönmeyi başardı.

Kell Brook en son karşılaşmasına 2018 sonunda Michael Zerafa karşısında çıkmıştı ve nasıl bir geri dönüş yapacağı hakkında oldukça soru işareti mevcuttu.

Karşılaşmaya iki boksör de oldukça temkinli başladı. Kell Brook üçüncü rauntta eski marine DeLuca’nın burnunu kırdı ve Amerika’lı boksörün yüzü kanlar içinde kaldı. Pozisyonun devamında Brook çıkardığı iki sol kroşeyle rakibine diz çöktürdü.

DeLuca ayağa kalktı ve rauntu tamamlamayı başardı.Kell Brook dördüncü rauntta da rakibini oldukça bunalttı, DeLuca’yı zil sesi kurtardı.

Burnu kırılan ve gözü kapanan DeLuca geri adım atmadı ve rauntlar içerisinde zaman zaman etkili eskivlerle rakibinin yumruklarını boşa almayı ve baskısına direnmeyi başardı.

Yedinci rauntta baskısını tekrar arttıran Brook, bir anda DeLuca’ya çıkardığı çok temiz jable yıkmayı başardı ve rakibini nakavt etmeyi başardı

Kell Brook 14 ay aradan sonra ringlere döndüğü karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı başardı.