Kadınlarda savaş niteliğinde karşılaşma, Taylor – Serrano

0
248

2 Mayıs’ta Manchester’da gerçekleşecek Dillian Whyte – Alexander Povetkin gecesine Katie Taylor’ın Amanda Serrano ile karşılaşacağı tartışmasız dünya hafif sıklet şampiyonluk mücadelesi de eklendi.

İki sıklette dünya şampiyonu olan Katie, Dillian Whyte’ın Manchester’da Povetkin ile yapacağı patlayıcı ağır sıklet karşılaşmasıyla aynı gece yedi ayrı sıklette dünya şampiyonluğu bulunan Serrano’yu yenerek spor tarihindeki en iyi boksörlerden biri olma şansını yakalayabilir.

Taylor, geçen yıl haziran ayında kemer birleştirme mücadelesinde Delfine Persoon’u oldukça yakın geçen karşılaşmada yenip sıklette bütün kemerleri ele geçirmişti, Kasım ayında da aynı mekanda WBO süper hafif sıklet şampiyonluğu için karşılaştığı Christina Linardatou’yu puanla yenmeyi başarmıştı.

Eddie Hearn, Katie Taylor – Amanda Serrano arasında gerçekleşecek tartışmasız hafif sıklet dünya şampiyonluğu karşılaşmasının kadınlarda boks tarihinin en büyük maçı olduğunu belirtti.

Süper sinek sıkletten süper hafif sıklete kadar dünya şampiyonluğu bulunan Amanda Serrano, eylül ayında Madison Square Garden’da karşılaştığı Heather Hardy’i yenerek WBO tüy sıklet şampiyonluk ünvanını korumayı başarmıştı.

Katie; “Bu yıllardır konuşulan bir karşılaşma, bu yüzden gerçekleşeceği için sonunda mutluyum,”dedi. “Bu uzun süredir beklediğim devasa bir mücadele.”

“Yıl başından beri Amerika’da eğitim kampında çok çalışıyorum ve şimdi odaklanabileceğim harika bir tarih var. 2 Mayıs için sabırsızlanıyorum.”

Serrano; “Sonunda bu büyük karşılaşmayı yaptığımız için mutluyum çünkü hem kendim hem de Katie bu pozisyonda olmayı hak ediyoruz”, dedi.

Matchroom boks organizasyonunun  patronu Eddie Hearn: “Katie Taylor’a karşı Amanda Serrano “tartışmasız” dünya hafif siklet şampiyonluğu için.Bu kadınlarda tüm zamanların en büyük mücadelesi.”

Kadınlar boksunun efsanevi isimlerinden biri olan Amanda Serrano’nun 7 ayrı sıklette dünya şampiyonluğu bulunuyor.

“Tüm İrlanda ve Porto Riko tartışmasız şampiyon ile yedi ayrı sıklette dünya şampiyonlukları olan bu iki kadın arasındaki bu devasa karşılaşmayı izliyor olacak, daha büyüğü olamaz!”

Serrano’nun organizatörü Lou DiBella şunları söyledi: “Bu tarihi mücadeleyi Matchroom’la birlikte tanıtmaktan ve Manchester’da büyük bir kartta yer almaktan gurur duyuyorum. Dünyanın en iyi kadın boksörlerinden ikisi, tüm zamanların en iyilerinden ikisi, birbirlerine meydan okuyacaklar.”

“Amanda, sıklet düşmekten ya da İngiltere’de ringe çıkmaktan çekinmedi; deplasmanda kazanma ve uluslararası olarak parlama fikrini benimsedi. Taylor’a karşı Serrano sadece kadın boksunun en iyisi değil, boksta olması gerekenin de en iyisi. “