Joshua’dan Fury’e: İçgüdülerine güven

0
773

Anthony Joshua, Tyson Fury’nin antrenörünü değiştirme kararını destekleyerek, rakibinin “içgüdülerine güvenmesi gerektiğini” söyledi.

Joshua “kendi antrenörü Rob McCracken’a olan inancıyla silahlarına yapıştı” ama Fury, Deontay Wilder’a karşı berabere kalmasına öncülük eden Ben Davison ile yolları ayrırmayı seçti ve WBC şampiyonu Wilder’la yapacağı rövanş öncesinde Sugarhill Steward’ı işe aldı.

Joshua, Andy Ruiz Jr’a kaybettikten sonra McCracken ile kalmayı seçti ve rövanşı kazandıktan sonra haklı çıktı.

Ancak Fury’nin kararına tepki gösteren Joshua, Sky Sports’a şunları söyledi: “Fury kendisi için doğru olanı yapmak zorunda. Tyson’un başarısı Ben’in başarısıdır.

“Eğer Fury bunun kendisi için doğru olduğunu hissediyorsa , içgüdüsüne güvenmek ve onu takip etmek zorunda, çünkü (ringe giren) sadece o olacak.”

“İçgüdülerime güvenmek zorundayım. Lennox Lewis’in bir karşılaşmasını izliyordum köşesinde Emanuel Steward vardı ama sadece“ Lennox Lewis ”i duyuruyorlar.Takımdan bahsetmiyorlardı.

“Tyson Fury, Tyson Fury için doğru olanı yapmak zorunda çünkü kazandığında veya kaybettiğinde sadece kendi adı ilan edilicek.”

Joshua, Haziran ayında dünya ağır sıklet şampiyonluklarını Ruiz Jr’a kaptırdıktan sonra uzun süredir antrenörü olan McCracken’ın yerini değiştirmeyi hiç düşünmediği konusunda ısrar ediyor. Bunun yerine ikinci mücadeleye hazırlık için ekstra antrenörler ve yeni antreman partnerleri eklediklerini söyledi.

“Silahlarıma yapıştım, dinlemedim ve Rob’la kaldım.Alternatif koçlarla konuştuk. Ben ve Rob ped yaparken ‘sol elin aşağıda’ ya da ‘çenen yukarıda’ demek için dışarıdan gözlere ihtiyacımız vardı.”

“Çok iyi çalışan bir takım kurduk. Kısa bir süre içerisinde hatalar düzeltildi.”

“Beni büyürken gördü.Bir oğlum vardı, korkunç zamanlardı çünkü gençtim ama bana yardım etti. O beni destekledi, ben de onu. Birbirimizi destekledik.”

McCracken’ın rövanşı kazanmaya tepkisi, Joshua ve takıma göre oldukça sadeydi.

Joshua bunun onun için tipik olduğunu söyledi: “Çocuklarıma bir resim gönderdim – Rob, Team GB Noel partisindeydi, arka planda bir fincan çay ve bisküviler vardı.O böyle mutlu.”

“Kişiliği bana değdi çünkü onunla birkaç yıldır çok zaman geçirdim.Kendimi aşmamam için bana yardım ediyor.”

“Andy kazandığında, başarısından zevk aldı. Çok fazla zevk almış olabilir. Ben Kazandığımda? Rob gibi küçük bir gülüş, sonra işe geri dönelim. Bu bir antrenörün unsuru, bu sadece size yumruk atmayı öğretmekle ilgili değil.Hayatın sana fırlattıklarıyla nasıl başa çıkacağını öğretmekle de ilgili.”

“Rob bana çok şey öğretti, bir erkek olarak.”