Joshua: USYK’i yenme konusunda çalışıyorum

0
406

Anthony Joshua, Oleksandr USYK’i nasıl yeneceğini planlamaya başladığını açıkladı.

IBF, WBA ve WBO ağır sıklet şampiyonu Joshua, zorunlu rakip olarak USYK ve Kubrat Pulev’e sahip durumda, bu iki isimden bir tanesi yeni karşılaşacağı isim olucak.

Joshua, USYK hakkında şunları söyledi: “Mart ayı sonu veya Nisan ayı başlarında görüş alanımda olucak zorunlu bir rakip. Çok sağlam bir rakip.”

“Rekorumu inşaa etmeye çalışırken, USYK gibi rakiplerin onları yendiğimi söylemelerini istiyorum.”

“Ayaklarını çok iyi kullanıyor ve ellerini iyi konumlandırıyor. Ona vuramazsınız çünkü ayakları çok iyi hareket ediyor. Eğer onu yakalamayı başarırsanız, yumruklar eldivenleri fırçalıyor.”

“Daha önce yaptığım gibi onu ayak çalışmasından, el konumlandırmasından, açıklıklarına kadar inceliyorum.Sonra onunla yüzleşen eski rakiplere gidip onu nasıl yeneceğine dair bilgiler bulucam.”

Yenilgisiz USYK, tartışmasız kruvazör sıklet şampiyonluğunu, Joshua’yla aynı boks şirketi adına ringe çıkan Tony Bellew’a karşı başarıyla savunmuştu.

Matchroom Boks şirketiyle anlaşan ve kariyerindeki tek yenilgisini USYK’e karşı alan Michael Hunter şunu söyledi; “USYK, Joshua’yı puanla yener.”

USYK ilk ağır sıklet karşılaşmasında Chazz Witherspoon’u yenmeyi başarmıştı, Joshua şunları söyledi; USYK harika bir kruvazör ve tartışmasız kruvazör sıklet şampiyonu, ağır sıklete yükselip büyük çocuklarla karşılaşıp ortalığı karıştırmaya karar verdi.”

“Hala sıkleti araştırıyor ve pastadan büyük bir parça istiyor, bunu elimden almaya çalışabilir.”

USYK için bir başka opsiyon da Dereck Chisora.USYK’in menajeri Egis Klimas şunları söyledi;”Bu ikili arasındaki karşılaşma mümkünse ve 6 ay beklemek gerekmiyorsa bunun USYK için iyi bir karşılaşma olacağını düşünüyorum.”

USYK için bu seçenek için ortaya çıktı çünkü Joshua’nın bir sonraki rakibi organizatörü Eddie Hearn’e göre, IBF’ten zorunlu rakip olarak bekleyen Kubrat Pulev’in olması bekleniyor.

Wladimir Klitschko vs Kubrat Pulev

Joshua, Pulev’i “yakalayacağını ve imha edeceğini söyledi” ve sonra şunları ekledi: “Tek kaybı, büyük, büyük bir şampiyon olan Wladimir Klitschko’ya karşı.Klitschko onu üç kez yere indirdi yani o zorlu ve rekabetçi bir boksör.”

“Bir boksör ailesinden geliyor, kardeşi bir boksördü. Ne yaptığını biliyor.”

“Şampiyonluk için savaşan herkes tehlikelidir.”

“Harika jab, o menzil dışında kalmak için geri gidiyor, Tyson Fury tarzı gibi.”