Joseph Parker dolu dizgin

0
340

Cumartesi gecesi Matchroom Amerika boks gecesinde alt kartta Shawndell Winters’la karşı karşıya gelen Joseph Parker rakibini nakavtla yenmeyi başardı.

The Ford Center’da Shawndell Winters’la karşı karşıya gelen Yeni Zelandalı boksör rakibini 5.rauntta nakavt ederek galibiyet serisini sürdürmeye devam etti.

Maçta genel anlamda üstün olan Joseph Parker dönem dönem Amerika’lı boksör karşısında zorlu anlar yaşadı.

3.rauntun sonlarında Winters’a karşı kombine yumruklar çıkaran Parker rakibini yere sermeyi başardı, hakem saymaya başladı ve Amerika’lı boksör kalkmayı başardı.Winters’ın imdadına raunt sonu zili yetişti.

3.rauntta knockdown olan Shawndell Winters 4.rauntta Parker’a karşı daha agresif bir boks yaptı ve isabet ettirdiği sert yumruklarla rakibinin gözünün üzerinde bir kesik oluşmasını sağladı.

4.rauntta Amerika’lı rakibi karşısında adeta cehennemi yaşayan Joseph Parker, Winters’ı 5.rauntta çene ucuna çıkardığı etkili sağ kroşeyle nakavt etmeyi başardı.

Kariyerinde 27.galibiyetini elde eden Yeni Zelanda’lı boksör Joseph Parker aldığı kilolarla birlikte maç içerisinde kondisyon sıkıntısı çektiği gözlerden kaçmayan bir diğer nokta oldu.

Anthony Joshua ve Dillian Whyte karşısında arka arkaya aldığı iki yenilgiyle kariyerinde çıkmaza giren Joseph Parker, arka arkaya üçüncü galibiyetini elde ederek ağır sıklette yükselişini sürdürmeye devam ediyor.