Fury yenilgiden kurtulduğu için çok şanslı

0
334

Eddie Hearn; “Tyson Fury, Otto Wallin karşısında şok bir yenilgiden kurtulduğu için oldukça şanslı” dedi.

Bence dünyadaki başka bir ülkede bu dövüş durdurulurdu.

Eski İngiliz şampiyon Las Vegas’ta karşılaştığı Otto Wallin’den üçüncü rauntta aldığı sol kroşe sonrası sağ gözünün üzerinde derin bir kesikle maça devam etmek zorunda kaldı ve oldukça zor anlar yaşadığı maçı puanla kazanmayı başarmıştı.

Ancak Eddie Hearn, hakemin Fury’nin kaşında oluşan kesiğin bir yumruktan kaynaklandığına karar vermesi ve maçı durdurmaması nedeniyle Fury’nin şanslı olduğunu söyledi. Matchroom Boks’un patronu WBC şampiyonu Wilder ile yapılacak rövanş maçına kadar Fury’nin iyileşip iyileşemeyeceğine dair sorgulamalarda bulundu.

Hearn;” Görmedim, uçaktaydım ancak sosyal medyayı kontrol ettiğimde puanlamayı ve Fury’nin gözünün üzerindeki kesiği gördüm.Oluşan o kesikle beraber maçı kaybetmediği için oldukça şanslı.”

Bence dünyadaki diğer herhangi bir ülkede bu maç durdurulurdu.Ben sadece bazen rakibinize karşı kendinizi gösterebilmek için yeterince motive etmediğinizi düşünüyorum ve açıkçası iyi bir performans gösteremedi ama aynı zamanda sakatlığı da vardı.Onu daha iyi performans gösterirken izleyeceğiz Wilder ya da diğer rakiplere karşı.

Şubat ayındaki karşılaşma için hazır olacağını sanmıyorum ama Wilder’ın da hazır olacağını sanmıyorum.Bu ikisininde lehine olabilir.

Eğer rövanş gerçekleşirse Wilder karşısında çok daha farklı bir Tyson Fury bekliyorum.