Froch: Wilder’ın ring kostümü bahanesi saçmalık

0
772

Sky Sports yorumcusu olan eski boksör Carl Froch, Wilder’ın Tyson Fury yenilgisi sonrası bahane olarak ring kostümünü suçlamasını saçmalık olarak değerlendirdi.

WBC Ağır sıklet dünya şampiyonu olarak çok uzun bir saltanat süren Wilder hafta sonu Las Vegas’ta Tyson Fury’e 7.rauntta teknik nakavtla kaybederek kariyerinde ilk yenilgisini almıştı.Maç sonrasında abartılı bir kıyafetle ringe yürüdüğünü ifade eden Wilder, kıyafetin ağır olduğunu ve bacaklarını oldukça zayıflattığını söyledi.

“Sanırım gülmelisin ve bence çoğu insan güldü,” dedi Froch. “Bu bahaneyi hiçkimse ciddiye almıyor, ama kıyafet ağır görünüyordu. Ring yürüyüşü kostümünü suçlamak bence çok saçma.”

“Tyson Fury o gece oldukça iyiydi ve oldukça fazla yumruk atıyordu. Bence bu yüzden yenildi, kıyafetten ötürü değil.”

“Çok ama çok etkilendim. Olağanüstü bir performans olduğunu düşündüm. Pek çok insan yaptığı şeyi yapabileceğini düşünmedi. Aslında herkese oraya gidip Deontay Wilder’ı durduracağını söyledi, ama kimse bunu beklemiyordu.”

“Onun performansının, onun büyüklüğünde ki bir ağır sıklet boksörü tarafından gördüğüm en iyi ring performansı olduğunu düşündüm. Bu olağanüstüydü, ben şaşırdım ve bir sürü insanın buna katıldığını düşünüyorum.”

Wilder, hemen rövanş hakkını kullanacağını doğruladı, ancak Froch bunun 34 yaşındaki boksör için akıllıca bir kariyer hamlesi olduğuna inanmıyor.

“Bence Deontay Wilder sadece rövanşı kazanmak zorunda olduğunu düşünüyor,”dedi. “Ring yürüyüşünde giydiği kıyafeti suçlamaya çalışıyor, bacaklarının zayıf olduğunu söylüyor eğer durum buysa, o zaman hemen rövanşı kazanıp yanlışı düzeltmesi gerekiyor.”

“Bence bu tehlikeli bir rövanş, özellikle Wilder için ani bir rövanş. Bence bunu yaparsa kötü bir hareket olur. Dürüst olmak gerekirse bunun olacağını sanmıyorum.”