“Çingene Kral” Fury Amerika’yı fethetti

0
384

Rövanş karşılaşmasında Amerika’da Las Vegas’ta Deontay Wilder’la karşılaşan Tyson Fury harika bir performans sergilediği karşılaşmada rakibini nakavt ederek yeni WBC şampiyonu olmayı başardı.

Karşılaşmaya Wilder’a karşı sürekli jabler çıkararak başlayan Fury maça daha istekli ve agresif başlayan taraf oldu.

Üçüncü rauntun sonlarında bir anda rakibinin kulak arkasına muhteşem bir yumruk çıkaran Tyson Fury, Wilder’ı yere yıktı rakibini kariyerinde ilk kez yıkan isim oldu.

Bu pozisyon sonrası kulağında kötü bir kanama oluşan Wilder maç içerisinde ayakta durmakta ve dengesini korumakta çok zorlandı.

Tyson Fury rauntlar ilerledikçe rakibi karşısındaki agresif ve sertliğini arttırdı.Rakibine sürekli jabler çıkararak ve vücuda vuruşlar yaparak Wilder’ı iyice oyundan düşürdü.

Tyson Fury’nin dominant boks performansı karşısında oldukça etkisiz kalan Amerika’lı boksör 7.rauntta kendini savunamaz ve oldukça darbe alır hale gelince maçın hakemi araya girdi maçı bitirdi.

Rakibini maç içerisinde iki defa yere düşüren Tyson Fury teknik nakavtla kazanarak Amerika’da “And The New” anonsunu yaptırmayı başardı ve yeni WBC Ağır sıklet şampiyonu olmayı başardı.

Karşılaşmayı teknik nakavtla kaybeden Deontay Wilder kariyerindeki ilk yenilgisini almış oldu.

Bu karşılaşma sonrasında gözler bir diğer İngiliz boksör Anthony Joshua’ya çevrilicek. Joshua’nın hayali İngiltere’de iki büyük İngiliz ağır sıkletin çarpışmasıydı