Chisora, AJ için USYK problemini çözebilir

0
382

Eddie Hearn; “Derek Chisora Ukraynalı boksörün üstesinden gelmedikçe, Anthony Joshua’nın dünya şampiyonluk ünvan planları WBO’da zorunlu rakip konumunda olan Oleksandr USYK tarafından tehdit edilebilir.”

Hearn: “Buradaki en büyük sorun USYK & Pulev galibinin Anthony Joshua’yla karşılaşması gerektiğidir.

Birleşik şampiyon Joshua, bir sonraki mücadelesinde 20 Haziran’da Tottenham Hotspur Stadyumu’nda IBF’te zorunlu rakip konumunda olan Kubrat Pulev’le karşılaşacağını doğruladı, ayrıca İngiltere’nin ağır sıklet yıldızına WBO tarafından Aleksandr USYK’le karşılaşması emredildi.

Bu yılın sonlarına doğru Anthony Joshua ve Tyson Fury arasında “tartışmasız” Dünya Ağır sıklet şampiyonluk mücadelesi için olumlu görüşmeler yapıldı, ancak USYK, Chisora ile gerçekleşecek mücadeleyi kazanırsa güçlü bir pazarlık pozisyonunda kalabilir.

USYK’in dünya ağır sıklet şampiyonluğu mücadelesi için 2021’e kadar beklemesi gerekip gerekmeyeceği sorulduğunda, Organizatör Eddie Hearn Sky Sports’a şunları söyledi:”Pekala, sadece USYK böyle söylerse.”

Derek Chisora’yla karşılaşması beklenen Oleksandr USYK bu karşılaşmayla birlikte WBO’daki zorunlu rakip durumunu riske sokabilir

“23 Mayıs’ta önünde küçük bir görev var. 24 Mayıs’ta Joshua için zorunlu rakip olmayabilir eğer Derek Chisora’nın bu konuda söyleyecek bir şeyleri varsa. O2 Arena’da korkunç bir dövüş. Önümüzdeki hafta tam olarak açıklayacağız.”

Joshua, tartışmasız kruvazör sıklet şampiyonu olduktan sonra sıklet yükselten Olimpik altın madalyalı USYK’in hızlı elleri, sol yumruk becerileri hakkında çalışıyor.

Sky Sports’a konuşan Joshua; “USYK için bir süredir hazırlanıyorum çünkü her halükarda bir noktada karşılaşacağız.Yapılacak en akıllıca şey hazırlanmak ve yeteneklerimi dahada geliştirmem.”

“Şu an akıllıca olan şey bu. Yılda iki ya da üç kez ringe çıktığımı biliyorum, bu yüzden bu bana pratik yapmak ve belirli yönler üzerinde çalışmaya başlamak için yeterli zaman veriyor.”