Canelo’nun sıradaki maçı belli oldu.

0
155

Drama sona erdi, Canelo Alvarez’in bir sonraki maçı için anlaşma sağlanmış gibi gözüküyor.

Mike Coppinger’ın (The Athletic muhabiri) yaptığı açıklamaya göre Meksikalı boksör hafif ağır sıklete geçip Las Vegas Nevada’da Sergey Kovalev’le karşılaşmak için bir anlaşma imzaladı.Alvarez daha önce hiç hafif ağır sıklette maç yapmadı, tecrübeli şampiyon Rus boksöre meydan okumak için iki sıklet birden atlayacak.

Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KOs) WBA ve WBC orta sıklet şampiyonluk kemerlerini IBF şampiyonu Daniel Jacobs’a karşı dövüşerek ortaya koydu ve hakemlerin ortak kararıyla maçı kazanmayı başardı.Daha sonra bütün gözler Gennady Golovkin ile yapılacak bir üçlemeye yöneldi ancak Canelo’nun bununla ilgilenmediği ortaya çıkınca Golden Boy ve DAZN diğer seçeneklere yöneldi.

Canelo görünüşe göre eylül ayında Kovalev’e odaklanmıştı, ancak Kovalev 24 Ağustos’ta Anthony Yarde ile ringe çıktı ve Golden Boy’un Kovalev’i Canelo maçına çekmek ve Yarde’ı boşa alma teklifi bir işe yaramadı.Zorunlu rakip olan Sergei Derevyanchenko ile karşılaşmadığı için IBF kemeri elinden alınan Canelo’nun daha sonrasında da Golden Boy ile gerginlik yaşadığı ortaya çıktı.

Sergey Kovalev (34-3-1, 29 KOs) Eleider Alvarez’le yaptığı rövanşta WBO kemerini geri kazandı ve nakavtla kaybettiği ilk maçın rövanşını ortak kararla kazandı.Anthony Yarde karşısında çok korkutucu bir 8.raundu atlatmayı başardı ve o raundun ardından maç içerisinde harika bir geri dönüş gerçekleştirip Yarde’ı 11.raundda nakavt etmeyi başardı.

Ağustos – Kasım arasında gerçekleşecek bir geri dönüş neredeyse ağır bir şekilde nakavt olacakken kazanan bir üst düzey şampiyon için çok hızlı olabilir ancak Kovalev şartları kabul edip birçok şeyi göze almış gibi gözüküyor.

Aslında Canelo, Meksika’nın bağımsızlık gününün olduğu hafta sonunda bir mücadele istiyordu ancak sakatlık ve ideal rakip olmayışından ötürü bu seçenek geri plana atıldı.