Breazeale: Whyte için çok büyük ve çok güçlüyüm

0
228

Dominic Breazeale, Dillian Whyte’la olan anlaşmazlığını çözmek için istekli ve gelecekte ringi paylaşırlarsa İngiliz rakibini yenebileceğine inanıyor. 

Sanırım ben ona karşı güç ve atletik yetenek olarak üstünüm, elbette boyut olarakta.

Kaliforniya’lı ağır sıklet korona virüs salgınından önce Mayıs ayında dönmeyi planlıyordu ve listesinin en başında Andy Ruiz Jr, Whyte ve Joseph Parker gibi rakiplerle mücadele etme hedefi vardı.

Breazeale Whyte’la ringe çıkmaya hala sıcak bakıyor.

Whyte’la olası bir çarpışma sorulduğunda Breazeale; “Bu baskı tarzında bir karşılaşma” dedi.

“O biraz getiricek ben de biraz getireceğim ve sonunda taraftarlar benimle Whyte arasında geçen dövüşten oldukça memnun olacaklar.”

“O bir nakavt sanatçısı, ringde kötü niyetli olmayı seviyor ve bunu ben de seviyorum.Ben ona karşı güç ve atletik yetenek olarak üstünüm, elbette boyut olarakta. Sonunda nakavtla kazanarak çıkacağımı düşünüyorum.”

Dominic Breazeale iki yenilgisini de dünya şampiyonluk karşılaşmasında aldı.2016 IBF ünvan mücadelesinde Anthony Joshua ve WBC ünvan mücadelesinde de Wilder’a yenildi.

“O İngiltere’den üst düzey bir ağır sıklet ve ben de Amerika’dan üst düzey bir ağır sıkletim. Bu harika bir karşılaşma olur.”

Whyte, eski WBO ağır sıklet dünya şampiyonu Joseph Parker ve Oscar Rivas’a karşı zaferler elde etti ancak Breazeale, WBC ‘İnterim’ şampiyonu Whyte’dan daha üst seviye olduğuna inanıyor.

Breazeale; “Şimdiye kadar ağır sıkletteki en iyilerle ringi paylaşma tecrübem ona çok fazla gelecek” dedi.

“Ona bir süredir çalıştım. Bazı ağır sıklet sözleşme görüşmelerindeydik.O İngiltere’den üst düzey bir ağır sıklet ve ben de Amerika’dan üst düzey bir ağır sıkletim. Bu harika bir karşılaşma olur.”

Dillian Whyte yeni düzenlenen programa göre 4 Temmuz’da Manchester Arena’da veteran Rus boksör Alexander Povetkin’le yüzleşmeye hazırlanıyor.

WBC’de zorunlu rakip konumunda olan Whyte’a karşılaşma için 2021 Şubat’a kadar beklemesi söylendi. Whyte, Wilder’ın geçen yıl Breazeale ile karşılaşmak istemediğine dair iddialarını öfkeli bir şekilde reddetti.

Whyte; “Dominic Breazeale ve ben karşılaşmak zorunda kaldık ve ben bunu kabul ettim.”

“Karşılaşma için bir tarihimiz vardı ancak daha sonra WBC federasyonu Breazeale’ı Deontay Wilder’a rakip olarak karşısına çıkardı çünkü Tyson Fury dövüşmek istemiyordu.Ben nasıl Breazeale’la karşılaşmayı reddediyordum?”