Boksa Corona virüsü darbesi!

0
180

Birkaç ay içerisinde bütün dünyayı etkisi altına alan ve evrensel bir salgına dönüşen corona virüsün etkileri boksta dahil olmak üzere sporun her alanında kendini hissettiriyor.Mart ve Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen birçok boks karşılaşması federasyonlar tarafından ileri tarihe ertelendi.

Bilim insanlarınca Çin kaynaklı olduğu düşünülen corona virüs kısa süre içerisinde birçok ülkede kendini gösterdi ve yaşamı felç eder hale geldi.Corona virüs salgınının büyümesi sonucunda NBA, bir sporcu da corona virüse rastlanması neticesinde lige bir ay ara verildiğini duyurdu bunun arkasından avrupada başta Euroleague olmak üzere bütün yerel ligler durduruldu.

Basketbolun yanı sıra F1, MotoGp, futbol, boks gibi birçok spor dalında da yarışlar ve karşılaşmalar yetkili federasyonlarca ileri bir tarihe ertelendi.

WBSS’de 21 Mart’ta Riga’da gerçekleşmesi beklenen Mairis Briedis – Yunier Dorticos karşılaşması Letonya hükümetinin aldığı karar neticesinde 16 Mayıs tarihine ertelendi.

TR Boxing ve Matchroom organizasyonları da Mart ve Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen birçok karşılamayı iptal etti.Mayıs ayında gerçekleşecek boks karşılaşmaları için henüz bir erteleme ve iptal söz konusu değil.

İptal edilen ve ileri tarihe ertelenen bazı boks karşılaşmaları;

Mairis Briedis – Yunier Dorticos
Artur Beterbiev – Meng Fanlong
Vergil Ortiz – Samuel Vargas
David Avanesyan – Josh Kelly
Lewis Ritson – Miguel Vazquez
Daniel Dubois – Joe Joyce
Regis Prograis – Maurice Hooker
Sergey Kovalev –  Sullivan Barrera