AJ: Chisora’yı kontrol etmek? Whyte’a ‘hakkını’ verin

0
764

Anthony Joshua, Derek Chisora’nın sparring antremanındaki saf gücüne şaşırdı ve güçlü İngiliz’in iki kez üstesinden gelen Dillian Whyte’a bu sebepten dolayı saygı duyuyor.

İngiltere’nin birleşik Ağır siklet dünya şampiyonu, Aralık ayında Andy Ruiz Jr karşısında rövanşı kazanmak ve ince taktikler üzerinde çalışmak için Chisora’yla sparring antrenmanı yapmıştı.

Joshua, Andy Ruiz Jr’ı Suudi Arabistan’da etkisiz hale getirmek için disiplinli bir arka ayak boksu performansı sergilemişti ancak 23 Mayıs’ta O2’de Oleksandr USYK ile karşılaşmaya hazırlanan boğa Chisora’yı sparring de kendisinden uzak tutmakta zorlandığını itiraf etti.

Joshua Sky Sports’a verdiği demeçte:”Dillian Whyte’la iki kere karşılaşan Chisora, USYK’e problemler yaratacaktır. Chisora Price karşılaşmasını izledim ve şunu düşündüm.Price neden Chisora’yı kontrol edemiyor?”

“Daha sonra Chisora’yla sparring yaptım.Bu adam güçlü, biliyorsun. Şakası yok.”

Anthony Joshua, Ruiz Jr. rövanşı öncesi Chisora’yla sparring antrenmanı yapmıştı.

“Sonrasında onunla iki kez karşılaşan Whyte’ın hakkını verdim.11 yada 12 raunt boyunca Chisora’yı kontrol etmek zaman alan şeyler.”

USYK, Dünya Boks Süper Serisi’ni kazanarak tartışmasız kruvazör siklet şampiyonu oldu ve ağır sıklete çıktıktan sonra WBO’da Anthony Joshua’ya karşı zorunlu meydan okuyan olarak konumlandırıldı.

Joshua, Londra 2012 Olimpiyat altın madalyalı arkadaşına olan saygısını dile getirdi, ancak savaşçı Chisora’nın hızlı ayaklara sahip Ukraynalı yıldızı test edebileceğine inanıyor.

Chisora’nın nasıl kontrol altına alınabileceği sorulduğunda Joshua şöyle dedi: “USYK için kruvazör kim? Evet, ayaklar ve hareket. Andy Ruiz Jr’a gücümü hissettirmek için bunu yapacak kadar büyüktüm. Ruiz Jr, düşünmeden içeri girerse bir şeyler yakalayabileceğini biliyordu.”

Ukraynalı süper star Oleksandr USYK, ağır sıkleti ele geçirmeye geliyor

“Biriyle uğraşırken onun gücünden endişe etmiyorsanız, yani Chisora USYK’in gücünden endişe duymuyorsa, o zaman USYK bazı problemlerle karşılaşabilir.”

“Tekrardan, USYK bu jenerasyonun dünyada gördüğü en iyi dövüşçülerden biri.”

Whyte, 2016’da heyecan verici köpek dövüşünde Chisora’yı puanla yendi ve daha sonra 2018’de başka bir heyecan verici karşılaşmada rakibini dramatik bir şekilde nakavt etti.

Sky Sports’a konuşan Whyte; “O (USYK) Derek’i manevra edebileceğini düşünüyor, ama eğer Derek formdaysa ki eminim, kötü bir sürprizi olacak ve eğer USYK kazansa bile onun için zorlu bir gece olacak.”